RTS nowej generacji od byłych pracowników Blizzarda. Poznaj Stormgate

  • Post category:Zapowiedzi

Mamy to. Zgodnie z wcześniejszymi obietnicami podczas tegorocznego Summer Game Fest zaprezentowano pierwszą grę Frost Giant Studios. Zapowiedź Stormgate powinna zainteresować fanów Warcraft 3 i Starcraft 2, bowiem to nad tymi grami pracowali wcześniej twórcy tytułu. Poniżej zobaczysz pierwszy zwiastun, a zanim przejdziemy do konkretów, kluczowa informacja – Stormgate ukaże się w 2023 roku. Gra wystartuje w ramach testów beta, po których trafi na PC Steam w modelu free-to-play.

Stormgate zapowiedź

Zapowiedź Stormgate na PC

Nie da się ukryć, że fani strategii czasu rzeczywistego od dłuższego czasu wyczekiwali pokazu nowego projektu byłych pracowników Blizzarda. Okazało się, że nadchodzi RTS nowej generacji, który opowie o zmaganiach pomiędzy ludźmi a najeźdźcami z kosmosu. O fabule nie wiemy zbyt wiele, ale już na załączonym poniżej materiale widać, że w Stormgate klimaty fantasy i science-fiction wyraźnie się przenikają.

Gra powstaje na silniku graficznym Unreal Engine 5, co zdaniem twórców zapewni nam odpowiednie wrażenia wizualne i setki jednostek na ekranie. Wszystko to dla zabawy w kampanii solo lub w kooperacji, a następnie dla sieciowej rywalizacji. Nie bez znaczenia jest też fakt, że Stormgate dostępne będzie za darmo na PC za pośrednictwem Steam. Może to budzić pewne obawy, ale ekipa zapewniła, że o praktykach pay-to-win nie ma mowy.

Poza kilkoma trybami dla singla, kooperacji i PvP Stormgate zapewni też edytor poziomów. Podobnie jak w Starcraft 2 przygotujemy swoje mapy, tryby czy zmiany dla mechanik od twórców.

Zapisy do testów beta wystartowały na oficjalnej stronie gry, ale nie wiemy jeszcze, kiedy się rozpoczną. Wiemy za to, że w chwili pisania artykułu witryna Stormgate dokumentnie się wyłożyła, więc zainteresowanie jest, jak widać, spore.