Stronghold: Definitive Edition zapowiedziane! Remaster Twierdzy z datą premiery i zwiastunem

  • Post category:Zapowiedzi

Kilka dni temu twórcy serii Twierdza obiecali prezentację czegoś, na co fani czekali od dłuższego czasu. I wreszcie się doczekali, chociaż od premiery dzieli nas jeszcze kilka miesięcy. Na kanale Firefly Studios pojawiła się zapowiedź Stronghold: Definitive Edition, czyli remastera gry Twierdza z 2001 roku. Remaster kultowej strategii zmierza na PC Steam, a data premiery Twierdza: Edycja Ostateczna przypada na 7 listopada. Co zostało potwierdzone?

Stronghold Definitive Edition

Stronghold: Definitive Edition – zapowiedź i pierwsze szczegóły

Już na pierwszy rzut oka widać, że ekipa zainspirowała się działaniami, jakie w kontekście serii Age of Empires podjął Microsoft. Stronghold: Definitive Edition nie tylko odświeży grę, ale też rozbuduje ją o nową zawartość. Twórcy gruntownie wyremontowali oprawę audiowizualną, oferując nową jakość modeli, tekstur i dźwięków. W pracach wzięli udział aktorzy głosowi odpowiedzialni za pierwowzór, więc klimatu nie ubędzie ani o jotę.

Twierdza: Edycja Ostateczna to też kilka nowości. Twórcy wspomnieli o zmodernizowanych mechanizmach rozgrywki, czego jeszcze nie rozwinęli, ale pojawiło się kilka słów o zupełnych nowinkach. Obok klasycznych kampanii liczących 26 misji pojawi się zupełnie nowa seria 14 zadań. Jednocześnie ekipa potwierdziła tryb podboju zatytułowany Zamkowy Szlak z kolejną serią 10 wymagających scenariuszy.

Rzuć okiem na pierwszy zwiastun i wyczekuj kolejnych doniesień.

Jesteśmy w Google Newsobserwuj po doniesienia z frontów gier strategicznych.

Źródło: Steam.