Zapowiedziano The Great War: Western Front, nowego RTS-a od Petroglyph

  • Post category:Zapowiedzi

Wygląda na to, że drugi dzień targów Gamescom 2022 przyniósł ciekawie wieści dla fanów strategii. Studio Petroglyph postawiło na oficjalną zapowiedź swojego nowego RTS-a, The Great War: Western Front. Jak łatwo się domyślić, podczas zabawy przeniesiemy się na front I wojny światowej, by dowodzić armiami na mapie taktycznej i podczas potyczek w czasie rzeczywistym. Frontier Foundry opublikowało krótki zwiastun z fragmentami rozgrywki, który znajdziesz na dole artykułu. Za to już teraz dowiesz się, że The Great War: Western Front zadebiutuje w 2023 roku.

The Great War Western Front

Zapowiedź The Great War: Western Front – nowy RTS twórców Command & Conquer

Podczas rozgrywki staniemy na czele Trójporozumienia lub Państw Centralnych, by poprowadzić wojska do zwycięstwa w globalnym konflikcie. Mechanika wyraźnie przypomina to, co zaoferuje nadchodzące Company of Heroes 3, gdzie najpierw przygotujemy warunki do starcia na taktycznej turowej mapie, by potem zmierzyć się z wrogiem podczas bitew w czasie rzeczywistym. Front będzie zmieniał się na naszych oczach dzięki potyczkom z wrogami i nieustannie rozwijającym się technologiom.

The Great War Western Front screen

Twórcy podkreślają nacisk na realizm i brutalność starć podczas I wojny światowej oraz wagę podejmowanych przez nas decyzji. Strategia pozwoli nam walczyć w latach 1914-1919 w kilku trybach rozgrywki. Obok kampanii otrzymamy dostęp do historycznych bitew, potyczek i zmagań w sieci. Widoczne na zwiastunie urywki wyglądają klimatycznie i nawet jeśli alfa build nieco przycina, to mnie kupili.

Czekamy na kolejne szczegóły, dokładniejszą datę premiery i zaproszenia do testów. Ładnie nam się ten 2023 rok zaczyna prezentować po tegorocznym Gamescomie. Liczymy na więcej, a o wszystkich nowościach przeczytacie na łamach naszego serwisu.