Total War: Pharaoh oficjalnie zapowiedziane! Cena, data premiery i zwiastun strategii

  • Post category:Zapowiedzi

Stało się. Zaledwie kilka dni po sugestywnym wycieku otrzymaliśmy pełen komplet informacji dotyczących nowej historycznej strategii z serii Total War. Zapowiedź Total War: Pharaoh uczczono epickim zwiastunem i masą konkretów. Na początek najważniejsza informacja – data premiery strategii wstępnie przypada na październik tego roku.

Tytuł ukaże się wyłącznie na PC Steam i Epic Games Store dla systemów Windows, Linux i Mac. Podstawowe wydanie cyfrowe kosztuje 289 złotych, a w drodze są też wydania fizyczne, jednak na razie nie ma pewności, że także w Polsce. Co jeszcze wiemy?

Zapowiedź Total War Pharaoh

Total War: Pharaoh – zapowiedź i pierwsze szczegóły

Akcja nowej historycznej strategii Total War rozegra się w okresie Nowego Państwa, datowanego pomiędzy 1600 a 1070 rokiem p.n.e. Egipt pogrążył się w kryzysie po śmierci władcy, a nasza w tym głowa, żeby zbudować własną potęgę. Twórcy przygotowali osiem zróżnicowanych frakcji, reprezentujących kultury Egiptu, Kanaanu i Anatolii. Każdy z władców zaoferuje unikalne podejście do rozgrywki, ale na tym nie koniec aspektów, które wyróżniają Total War: Pharaoh.

Twórcy podkreślili też znaczenie żywiołów i warunków atmosferycznych. Te wpłyną nie tylko na losy bitew, ale też całe kampanie. I nawet jeśli burze piaskowe czy ulewne deszcze będą solą w oku, to szczególnie dotkliwe w skutkach będzie rozprzestrzenianie się ognia. Na to wszystko brytyjskie studio przygotowało wiele opcji personalizacji kampanii, co pozwoli wybrać nowe miejsca startowe, dostęp do surowców czy skalę znaczenia pogody.

Na więcej szczegółów musimy poczekać do kolejnych komunikatów, ale już teraz możemy radować się na kolejną pełnoprawną historyczną odsłonę Total War po wielu latach.

Bonusy do zamówień przedpremierowych Total War: Pharaoh

Osoby zainteresowane wcześniejszym zakupem strategii mogą liczyć także na wcześniejszy dostęp do gry. SEGA postawiła na weekend wczesnego dostępu, podczas którego sprawdzimy cześć dostępnej zawartości. Szczegółów na razie nie poznaliśmy, a wydawca zobowiązał się doprecyzować je w późniejszym terminie.

Dodatkowo zaufanie do twórców wynagrodzą dwa pakiety zawartości kosmetycznej – Avatar of the Gods Cosmetic Pack and Heart of the Shardana Cosmetic Pack.

wydania Total War Pharaoh

Obok wydania standardowego gry Total War: Pharaoh do sprzedaży trafiły także wersje Deluxe (351,90 złotych) i Dynasty (440,25 złotych). Rozszerzone edycje obok podstawowej gry oferują także przepustkę do nadchodzących rozszerzeń i pakietów DLC.

Jesteśmy w Google Newsobserwuj po doniesienia z frontów gier strategicznych.