Jest nadzieja dla Victoria 3. Zapowiedź Colossus of the South i data wydania aktualizacji 1.5

  • Post category:Zapowiedzi

Zapowiedź nowego DLC Colossus of the South to światełko w tunelu na rocznicę premiery Victoria 3.

Trochę to trwało, ale Paradox Interactive wreszcie zaczęło wychodzić naprzeciw oczekiwaniom fanów. Na pierwszą rocznicę premiery strategii Victoria 3 szwedzki wydawca przygotował kilka dobrych wieści. Wśród nich warto podkreślić zapowiedź Colossus of the South, kolejnego pakietu DLC, który niespodziewanie rozszerzy przepustkę pierwszego sezonu wsparcia. Jednocześnie na serwery trafi obszerna aktualizacja ze zmianami w wojnach – 1.5 Chimarrao. Wszystko to dokładnie 14 listopada. Co wiemy już teraz?

Colossus of the South

Victoria 3: Colossus of the South – zapowiedź i zawartość DLC

Tak zwany Region Pack skupi się na Brazylii i jej sąsiadach. Chociaż niekoniecznie obszar ten jest bliski sercu rodzimej publiki, to widać tu interesujący kierunek. Głównie dlatego, że w ciągu pierwszego roku największym problemem gry był fakt, iż niemal każda nacja w Victoria 3 oferowała podobne doświadczenie. Teraz na tym polu wyróżni się Brazylia, która doczeka się dużo głębszej warstwy narracyjnej i lepszego umiejscowienia w historycznym kontekście.

Wprawdzie główne skrzypce zagra tu Brazylia, a raczej Pierwsza Republika Brazylii zbudowana na zgliszczach Cesarstwa, ale nieco miłości otrzymali także sąsiedzi. Twórcy przygotowali nowe państwa do sformowania, dodatkowe ścieżki polityczne dla Paragwaju oraz nowinki dla Wielkiej Kolumbii. DLC to także wzmożona eksploatacja Amazonii, nowe postacie historyczne, wydarzenia poświęcone Pedro II i zmianom społecznym w regionie.

Wszystko to w gratisie dla posiadaczy przepustki lub Victoria 3 w wydaniu Grand Edition. Osobno DLC nabędziemy za około 25 złotych.

Wszystkie DLC i dodatki do Victoria 3 znajdziesz tutaj.

Victoria 3 i aktualizacja 1.5

Połowa listopada to także wyczekiwane zmiany w działaniu armii. Paczka nowości opatrzona numerem 1.5 jest teraz w otwartej becie na Steam i zdążyła już otrzymać kilka poważnych szlifów. Nie będziemy jeszcze się nad nią szczególnie rozwodzić, poczekamy do ostatecznego change loga, ale jej zakres oddaje załączona poniżej grafika.

Victoria 3 aktualizacja 1.5

Pozostaje mieć nadzieję, że Paradox utrzyma obecny kierunek, a przy okazji nie ukryje wszystkich smaczków za dodatkowymi opłatami. Bo chociaż zmiany dla Brazylii prezentują się dobrze, to nie da się ukryć, że więcej głębi w rozgrywce powinno być w cenie podstawki. Być może nieco więcej sosu trafi do strategii w kolejnych dużych aktualizacjach.

Niezależnie od tego, czy dopiero zaczynasz zabawę z grą, czy powracasz do niej po dłuższej przerwie zajrzyj do naszego praktycznego poradnika do Victoria 3.

Jesteśmy w Google Newsobserwuj po doniesienia z frontów gier strategicznych.