Rządź marionetkami w pierwszym dużym dodatku do Victoria 3. Zapowiedź Sphere of Influence

  • Post category:Zapowiedzi

Paradox długo pozostawał głuchy na wołania graczy, o szczegóły pierwszego dodatku do Victoria 3. Aż do wczoraj, gdy to bez większych ceregieli wypuścił oficjalną zapowiedź Sphere of Influence. Zdaje się, że postanowił nam całkowicie odpłacić za oczekiwania, bo otrzymaliśmy niemal kompletny pakiet konkretów. Wynika z nich, że data premiery Sphere of Influence przypada na 6 maja, cena rozszerzenia to 138,99 złotych. Przy okazji poznaliśmy zawartość dodatku oraz dowiedzieliśmy się o darmowym DLC, które trafiło już do gry. Przejdźmy do szczegółów.

Sphere of Influence

Victoria 3: Sphere of Influence – zapowiedź i pierwsze konkrety

Jak zapewne zdążyłeś wywnioskować już z tytułu rzeczonego dodatku, Sphere of Influence koncentruje się na działaniach dyplomatycznych. Dzięki rozszerzeniu Wielkie Mocarstwa będą mogły powołać do życia międzynarodowe unie, do których siłą, podstępem, przekupstwem lub na mocy porozumień wcielą inne kraje. Jako główna siła nowo powstałego bloku nadamy mu określone wartości, których respektowania będziemy pilnować poprzez rozmaite dyplomatyczne zagrywki. Dodatkowo niczym stalinowski Pałac Kultury i Nauki wzniesiemy rozmaite monumenty w krajach, które wpadną w naszą orbitę.

Sphere of Influence wprowadzi też inwestycje zagraniczne, z możliwością lokowania kapitału poza własnymi rynkami, a także przymusową nacjonalizację. Dodatek zaoferuje też dodatkowe akcje i wydarzenia dla Wielkiej Gry pomiędzy Rosją a Imperium Brytyjskim o wpływy w Azji. Na dokładkę otrzymamy znacznie silniejsze i ekspresyjne grupy interesu, nowe interakcje z wasalami oraz sporo historycznego sosu.

Pierwszy dziennik deweloperski poświęcony wyłącznie rozszerzeniu trafi do sieci już 14 marca. Tymczasem warto wspomnieć, że omawiany tu dodatek wyląduje w dniu debiutu w bibliotekach posiadaczy edycji Grand oraz przepustki sezonowej do Victoria 3.

Train Bonus Pack – darmowe DLC

Jak wspomniałem na początku wiadomości, obok aktualizacji opatrzonej numerem 1.6 strategia otrzymała również darmowe DLC. To stanowi raczej miły akcent, gdyż oferuje wyłącznie modele dziesięciu lokomotyw z epoki. Te nieco zróżnicują wygląd obserwowanych na mapach kolejek, ale nic ponadto.

Jeśli dopiero przymierzasz się do zabawy ze strategią Paradoksu, to koniecznie rzuć okiem na nasz praktyczny poradnik omawiający podstawy Vicky 3. Strategia ukazała się w październiku 2022 roku i cóż, wciąż musi otrzymać jeszcze sporo zawartości, by dorównać oczekiwaniom graczy po świetnym Victoria 2.

Pozostałe dodatki i DLC do Victoria 3 znajdziesz tutaj.

Jesteśmy w Google Newsobserwuj po doniesienia z frontów gier strategicznych.