Realms of Ruin już oficjalnie. RTS w uniwersum Warhammer: Age of Sigmar zapowiedziany

  • Post category:Zapowiedzi

Wczoraj wystartowało specjalne coroczne wydarzenie dedykowane fanom uniwersum stworzonego przez Games Workshop. Warhammer Skulls 2023 przyniosło sporo atrakcji dla fanów marki. Jedną z nich była zapowiedź Realms of Ruin, czyli strategii czasu rzeczywistego w świecie Warhammer: Age of Sigmar. Projekt, o którym wiedzieliśmy już od dłuższego czasu, doczekał się pełnoprawnej prezentacji i kilku istotnych informacji. Co wiemy?

Zapowiedź Realms of Ruin

Zapowiedź Warhammer: Age of Sigmar – Realms of Ruin

Jak sama nazwa wskazuje, gra przeniesie nas do czasów bitewniaka Age of Sigmar. Ten może nie jest ulubionym uniwersum, ale też jak dotąd nie doczekał się solidnej reprezentacji w branży gier wideo. To pomaga zmienić Gavin Thorpe, który zaangażował się w pracę nad fabułą Realms of Ruin. W centrum rozgrywki będą doskonale znani Stormcast Eternals, na czele z Sigrun, którzy staną do walki z trzema innymi frakcjami.

Mamy tu strategię czasu rzeczywistego skupioną wokół pomniejszych potyczek z udziałem niezwykle silnych jednostek. Do zwycięstwa nie wystarczy tylko wymiana ciosów, a zajmowanie strategicznych punktów na mapie i korzystanie z powiązanych z nimi zasobów. Twórcy podkreślają unikalny charakter każdej bitwy oraz rozbudowane możliwości ulepszania i modyfikowania jednostek dzięki drzewkom technologicznym.

Realms of Ruin screen

Obok kampanii singlowej Frontier Developments przygotowało też moduły sieciowej rywalizacji dla maksymalnie czterech osób. Jedną z ciekawostek dla konsolowych graczy będzie zaawansowany model sterowania DirectStep, który znacząco ułatwi zarządzanie oddziałami w bitwie.

Warhammer: Age of Sigmar – Realms of Ruin zmierza na PC i konsole PlayStation 5 oraz Xbox Series, ale jeszcze bez przybliżonej daty premiery. W najbliższym czasie studio planuje otwarte testy beta gry, do których możesz zapisać się pod tym adresem. Na czerwiec zapowiedziany jest także obszerny pokaz rozgrywki i prawdopodobnie z tej okazji deweloper uruchomi serwery testowe. 

Czekamy na kolejne informacje i zostawiamy cię z pierwszym zwiastunem Realms of Ruin.