Wartales rozwija żagle w pierwszym dodatku. Pirates of Belerion zapowiedziane

  • Post category:Zapowiedzi

Mamy zapowiedź pierwszego dodatku do Wartales – Pirates of Belerion. Wszystko, co wiemy o rozszerzeniu do taktycznego RPG.

Oto i on. Z dawna obiecany pierwszy dodatek do bardzo ciepło przyjętego taktycznego RPG Wartales. To właśnie dziś Shiro Games pokusiło się o oficjalną zapowiedź Pirates of Belerion. Od razu okazało się, że ekipa zamierza dotrzymać wcześniej danego słowa o grudniowym debiucie rozszerzenia. Data premiery dodatku przypada na 14 grudnia. Twórcy opublikowali też krótki, dołączony do wiadomości teaser nowinek. Co już wiemy?

Wartales Pirates of Belerion

Wartales: Pirates of Belerion – zapowiedź i pierwsze szczegóły

Akcja przeniesie nas tym razem do tytułowego archipelagu Belerion. Ten rozmiarami stanowczo przebija którykolwiek z kontynentalnych regionów i zaoferuje nam zabawy na co najmniej 25 godzin. Podczas nich czekają na nas nowe wyzwania i opowieści, a także mechanika żeglugi. To prowadzi nas do kolejnego punktu zabawy, czyli posiadania własnego statku, który będziemy personalizować wedle uznania. To z jego pokładu rzucimy wyzwanie bestiom i piratom, korzystając z następnej nowości – pojedynków.

Więcej wieści dotyczących rozszerzenia poznamy w zaplanowanych już dziennikach deweloperskich. Tuż po ich publikacji studio planuje specjalny stream, podczas którego rozwieje wszelkie wątpliwości. Finałowa prezentacja Pirates of Belerion odbędzie się w dniu premiery paczki. Będziemy obserwować kanały twórców i na pewno poinformujemy cię o wszystkich atrakcjach.

Wartales zadebiutowało w pełnej wersji w kwietniu tego roku. Osobiście spędziłem z grą ponad 150 godzin i już nie mogę doczekać się kolejnych. Sporo superlatywów o taktycznym RPG znajdziesz w naszej recenzji, a jeśli potrzebujesz wsparcia w zabawie, to koniecznie sprawdź nasz obszerny, praktyczny poradnik do Wartales.

Jesteśmy w Google Newsobserwuj po doniesienia z frontów gier strategicznych.